ریل پهلوی

ریل‌ پهلوی

ریل پهلوی در شرکت ریل پارس صنعت

امروزه در صنایع مختلف برای به وجود آوردن سیستم حرکتی و یا حتی حمل‌ونقل از انواع مختلف ریل‌های صنعتی استفاده می‌شود. ریل‌های صنعتی در زمینه‌های مختلف به کار می‌روند و باعث به وجود مزیت‌هایی برای کار دستگاه و یا آسان‌تر شدن کار کارگران و مسئولان یک پروژه می‌شوند.ریل‌های صنعتی تنوع زیادی دارند و شامل انواع ریل‌های آهنی، ریل‌های مربوط به سنگ‌بری، ریل‌های پهلوی و… می‌شوند. ریل پهلوی ،  یکی از مهم‌ترین ریل‌های صنعتی است که در ادامه به بررسی کامل آن می‌پردازیم.

بیشتر بدانید : ریل قطاری

ریل پهلوی چیست؟

ریل پهلوی چیست؟

این نوع ریل در واقع محصول فولادی نورد شده‌ای است که به صورت دو قطعه موازی با سطح مقطع معین ساخته شده است. یکی از ویژگی‌هایی که دارد، این است طول بسیار بلندی دارد و به همین دلیل برای کاربردهای خاصی از آن‌ها استفاده می‌شود.

در محل نصب ریل  از ریل‌بندهایی استفاده می‌شود و این ریل‌بندها به صورت عمدی بین ریل قرار می‌گیرند. اگر قصد دارید به مدت طولانی از این ریل، استفاده کنید که هم دچار شکستگی نشود و هم نیازی به صرف هزینه زیاد برای تعمیرات ریل‌ها نداشته باشید، باید از ریل‌هایی استفاده کنید که ویژگی مقاومت در برابر سایش را داشته باشند. ریل‌هایی که از جنس Ck45 و Ck55 هستند، می‌توانند در برابر سایش مقاومت نسبتاً خوبی داشته باشند.

بیشتر بدانید : خرید ریل آهن

ریل‌های فولادی Ck45 دارای 0.45 درصد ماده کربن، 0.25 درصد سیلیسیوم مقدار 0.65 درصد منگنز هستند. وجود این مواد و ترکیب آن‌ها سبب ایجاد خاصیت مقاومت در برابر سایش می‌شود. همچنین در ساخت ریل‌هایCk45 و Ck55 از چهار پهلو، تسمه‌های St37 و St52 استفاده می‌شود.

قیمت ریل :

قیمت ریل آهنی و ریل پهلوی

قیمت ریل‌های آهنی و همچنین فروش ریل از نوع پهلوی بر اساس عوامل مختلفی تعیین می‌شود. برای مثال جنس ریل ها، استاندارد مربوط به فرایند ساخت آن‌ها، مواد و ترکیبات به کار رفته و یا حتی کارخانه تولیدکننده در تعیین قیمت ریل‌ها مؤثر هستند. در ادامه به بررسی عوامل مؤثر بر قیمت ریل آهنی می‌پردازیم.

بیشتر بدانید : قیمت ریل

جنس ریل :

یکی از عوامل بسیار مهم در تعیین قیمت ریل‌های صنعتی، جنس آن‌ها است. جنس ریل، مواد و متریال که در آن مورد استفاده قرار گرفته است از موارد تأثیرگذار در قیمت هستند. برای استفاده از ریل‌ها در صنایع مختلف باید بدانیم که برای هر صنعتی، چه ویژگی‌های خاصی مهم است.

برای مثال هر کدام از ریل‌هایی که دارای ویژگی‌هایی مثل: مقاومت در برابر خوردگی و سایش، مقاومت در برابر شرایط محیطی، ضخامت خاص و وزن سنگین یا سبک و… هستند در شرایط مختلف به کار گرفته می‌شوند.

کارخانه تولیدکننده ریل :

علاوه بر جنس ریل‌ها و استاندارد آن‌ها، یکی از عوامل مهم در تعیین قیمت، برند تولیدکننده ریل است. ممکن است برای یک نوع خاص از ریل‌ها تولیدکننده‌های زیادی وجود داشته باشند، اما ریل آهنی که توسط هر یک از این تولیدکننده‌ها ساخته می‌شود دارای تفاوت‌های مهمی در جنس و کیفیت و… خواهند بود.

گاهی اوقات با صرف هزینه بیشتر می‌توانید ریلی که متناسب با نیازهای شما است و همچنین متریال به کار رفته در آن باکیفیت و عالی هستند را خریداری کنید. برای مطلع شدن از قیمت ریل آهنی و پهلوی می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

بیشتر بدانید : ریل ذوب آهن

انواع ریل  :

انواع ریل پهلوی

 بر اساس کاربرد ریل ها به چندین دسته تقسیم می‌شوند:

•راه آهن دارای ریل هایی است که خودشان دارای تیپ‌های p و S و R و UIC هستند.
• نوع ریل جرثقیلی که در تیپ‌های MRS و CR و QC و KP وجود دارند.
• انواع ریل‌های معدنی که در تیپ R و S و JIS وجود دارند.

بیشتر بدانید : ریل صنعتی

سخن پایانی :

برای ایجاد مکانیزم حرکتی در دستگاه و صنایع مختلفی از انواع ریل‌ها از جمله ریل پهلوی استفاده می‌شود. وجود این ریل‌های صنعتی سبب آسان‌تر شدن مراحل انجام کارها می‌شود و کمک بزرگی به کم شدن سختی کار کارگران می‌کند.

 

4 فکر در مورد “ ریل‌ پهلوی

  1. admin گفت:

    بسیار عالی و با کیفیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *