ریل سنگبری

ریل سنگبری

ریل سنگبری در شرکت ریل پارس صنعت

امروزه از ریل‌های صنعتی در زمینه‌های مختلفی استفاده می‌شود. وجود این ریل‌ها در صنایع متنوع باعث شده است کار دستگاه‌ها راحت‌تر شده و یا برخی از معایب دستگاه‌ها از بین بروند. در صنعت سنگ‌بری و همچنین استخراج سنگ‌ها از معادن سنگ، از ریل سنگبری استفاده می‌شود.

دستگاه‌های سنگ‌بری امکان برش انواع سنگ‌ها را در ابعاد و مدل‌های مختلف فراهم کرده‌اند. علاوه بر برش با اضافه شدن ریل سنگبری به این دستگاه‌ها امکان جابه‌جایی سنگ‌ها نیز فراهم شده است. در ادامه با ما همراه شوید تا به بررسی دستگاه‌های سنگ‌بری و ریل سنگبری بپردازیم.

کاربرد ریل سنگبری:

یکی از مهم‌ترین بخش‌های یک دستگاه سنگ‌بری، ریل سنگبری است. قبل از اینکه با عملکرد این بخش آشنا شویم و کاربرد ریل‌ها را در صنعت سنگ‌بری و استخراج سنگ بررسی کنیم، بهتر است شناخت کلی در خصوص دستگاه‌های سنگ‌بری نیز داشته باشیم.

امروزه در زمینه‌های مختلفی مانند ساختمان‌سازی، نماکاری ساختمان و حتی در زمینه استخراج معادن از دستگاه‌های مختلفی مانند دستگاه سنگ‌بری قابل‌حمل استفاده می‌شود.

دستگاه سنگ‌بری در واقع دستگاهی است که امکان برش انواع سنگ، کاشی و سرامیک را در ابعاد و اشکال مختلف دارد. در سال‌های گذشته دستگاه‌های سنگ‌بری صورت ثابت و امروزه به‌صورت قابل‌حمل هستند.

با توجه به اینکه شما ممکن است برای کاربردهای متنوعی نیاز به سنگ جنس خاص و در ابعاد خاص داشته باشید، دستگاه‌های سنگ‌بری به کمک شما می‌آیند.

برای مثال ممکن است شما نیاز به قطعه سنگی برای کار کردن در کف ساختمان، در دیوارهای داخلی، در نمای بیرونی ساختمان و یا حتی در بخش دکوراسیون داشته باشید. در این صورت دستگاه سنگ‌بری به کمک شما خواهد آمد تا بتوانید سنگ‌ها را در ابعاد و ضخامت‌های مختلف برش دهید.

بیشتر بدانید : ریل ذوب آهن

ریل سنگبری :

ریل سنگبری

یکی از بخش‌های بسیار مهم در دستگاه‌های سنگ‌بری، ریل سنگ‌بری است. در واقع در این دستگاه‌ها با سوار شدن کلگی دستگاه و تیغ اره دیسکی روی میله‌های قرار گرفته در دستگاه می‌تواند کار برش سنگ‌ها را انجام دهد. به میله‌هایی که محور اصلی دستگاه هستند، ریل‌های حرکتی دستگاه و یا ریل‌های لینرگاید گفته می‌شود.

این میله‌ها یا همان ریل‌های حرکتی دستگاه که امکان حرکت را برای دستگاه ایجاد می‌کنند، از دو جنس میل کروم و یا پروفیل آهن هستند.

ریل‌های لینرگاید یکی از مهم‌ترین بخش‌ها در عملکرد دستگاه محسوب می‌شوند. به همین دلیل اصول ساخت و طراحی آن‌ها و همچنین قرارگیری آن‌ها در دستگاه نیازمند دقت بسیار زیادی است.

بیشتر بدانید : قیمت ریل

مشکلات احتمالی ریل سنگبری :

مشکلات احتمالی ریل سنگبری

همان‌طور که گفته شد ریل‌های حرکتی تأثیر بسیار زیادی در عملکرد کلی دستگاه برش سنگ دارند؛ بنابراین در صورت بی‌دقتی در ساخت و نصب این ریل‌های لینرگاید، مشکلات زیادی برای دستگاه ایجاد می‌شود.

باید برای خرید ریل سنگبری و یا نصب آن روی دستگاه سنگبری حتماً از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید؛ چراکه با ایجاد کوچک‌ترین مشکل در بخش حرکتی دستگاه، عملکرد کلی آن زیر سوال می‌رود.

یکی از مشکلات احتمالی ریل‌های سنگبری اصطکاک و فرسایش آن‌ها به مرور زمان خواهد بود. با حرکت تیغ اره روی ریل‌های لینر گاید به مرور زمان اصطکاک ایجاد می‌شود.

این موضوع می‌تواند طول عمر ریل دستگاه سنگبری مورد استفاده را به شدت کاهش دهد. برای جلوگیری از این مشکل باید روغن‌کاری دستگاه را به‌صورت دوره‌ای و منظم انجام دهید.

بیشتر بدانید : ریل پهلوی

ویژگی‌های دستگاه سنگبری ریلی :

ریل سنگبری

استفاده از ریل سنگبری در این دستگاه باعث شده است که سیستم حرکتی شامل ریل و واگن ایجاد شود. با وجود این سیستم تیغه برش بدون هیچ‌گونه خطا و به‌صورت کاملاً دقیق برش را روی سطح برش پیاده‌سازی می‌کند. با نصب این ریل‌ها به‌صورت موازی از خطاهای احتمالی در هنگام برش جلوگیری می‌شود.

بیشتر بدانید : ریل صنعتی

در ادامه به بررسی ویژگی‌های دستگاه سنگبری دارای ریل سنگبری می‌پردازیم:

• دقت بالا:

دستگاه‌های برش سنگ دارای ریل سنگبری یا به عبارتی دستگاه‌های لینرگاید دارای دقت بسیار بالایی در هنگام برش هستند و احتمال برش اشتباه و یا خطا در آن کمتر است.

• استحکام بالا:

به دلیل اینکه در ساخت دستگاه‌های لینرگاید پروفیل آهن به کار رفته است، دستگاه‌های سنگبری دارای استحکام بسیار بالایی هستند.

• مقاومت ریل سنگبری:

ازآنجایی‌که در ریل‌های سنگبری از قوطی و پروفیل آهن استفاده شده است، این بخش‌ها دارای مقاومت قابل قبولی زیر وزن کلگی دستگاه هستند.

• مخزن آب:

دستگاه برش سنگ ریلی مجهز به مخزن آب است. با وجود این مخزن دستگاه می‌تواند بدون ایجاد گردوغبار کار برش سنگ را انجام دهد.

• الکتروموتور:

در دستگاه‌های برش ریلی از الکتروموتورهای ضد آب استفاده می‌شود. همچنین این قطعه دارای دور موتور بالا می‌باشد.

• موتور قدرتمند:

در دستگاه‌های لینرگاید عملیات برش سنگ‌ها با دقت بالاتری انجام می‌شود؛ بنابراین باید برای این دستگاه‌ها موتورهای قوی‌تری را در نظر بگیریم.

بیشتر بدانید : ریل قطاری

سخن پایانی :

همان‌طور که گفته شد در دستگاه‌های برش سنگ ریلی، از ریل سنگبری برای برش دقیق‌تر سنگ‌ها استفاده می‌شود. در لینرگایدها برای برش راحت‌تر سنگ‌ها از دو عدد ریل سنگبری یک تکه به‌صورت موازی استفاده شده است. همچنین این دستگاه قابل ‌حمل است و در صنعت ساختمان‌سازی و استخراج معادن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

درباره شرکت ریل پارس صنعت :

شرکت صنعتی ریل پارس صنعت به عنوان نخستین واردکننده ریل های جرثقیل سقفی(تیپA) در کشور و نخستین ارائه دهنده ریل های داخلی ذوب اهن به خارج از کشور است که فعالیت خود را از ۳۰ سال پیش آغاز کرد. این شرکت دارای بیش از چهار انبار فعال در استان تهران است و امکان ارسال بار به تمامی نقاط کشور را دارد.

ریل پارس صنعت توانسته است در طول این ۳۰سال سابقه به کلیه معادن کشور، شرکت های سنگبری کشور، شرکت های تولیدی بدون واسطه و با نازل ترین قیمت و بالاترین کیفیت خدمات ارائه نماید.

شرکت ریل پارس صنعت فعال در زمینه های؛ واردات تخصصی ریل های جرثقیلی، معدنی، سنگبری، سندان، تاورکرین، خشک کن به صورت نو و استوک می باشد. همچنین دارای مجوز فروش ریل های سبک و سنگین است.

با ما در تماس باشید:

۰۹۱۲۶۰۴۶۰۵۷ علیرضا عقلی

۰۹۱۲۲۱۸۹۸۸۲ علیرضا دشتبان

02144573867 دفتر شرکت

آدرس تهران رباط کریم شهرک صنعتی ده حسن

info@railpaars.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *