فروش انواع ریل قطاری

ریل قطاری یکی از اجزای اصلی سیستم حمل و نقل ریلی است که برای حرکت قطارها بر روی آن استفاده می‌شود. ریل ها عمدتاً از فولاد ساخته شده اند و در انواع مختلفی برای استفاده در شبکه های حمل و نقل ریلی مورد استفاده قرار می‌گیرند. در ادامه به معرفی برخی از انواع ریل قطاری معمول می‌پردازیم:

1. ریل عادی (Standard Rail):

ریل عادی یا همچنین به عنوان ریل UIC نیز شناخته می‌شود، نوع ریل است که در بسیاری از خطوط قطار در سراسر جهان استفاده می‌شود. این ریل دارای شکل U شکل است و دو کانال برای قرارگیری چرخ قطار دارد.

2. ریل تو خط (Double-headed Rail):

ریل تو خط یا همچنین به عنوان ریل Vignole نیز شناخته می‌شود، نوعی ریل است که در خطوط قطار سریع السیر و قطارهای باری استفاده می‌شود. این ریل دارای شکل I شکل است و دو سر برای قرارگیری چرخ قطار دارد.

3. ریل لوله ای (Grooved Rail):

ریل لوله ای، نوعی ریل است که در سیستم های حمل و نقل شهری مانند تراموا و مترو استفاده می‌شود. این ریل دارای شکاف های عمودی است که برای قرارگیری چرخ قطار استفاده می‌شود.

4. ریل شرقی (Bullhead Rail):

ریل شرقی، نوعی ریل است که در برخی مناطق از جهان به خصوص در کشورهای انگلستان و استرالیا استفاده می‌شود. این ریل دارای شکل I شکل است و دو سر برای قرارگیری چرخ قطار دارد.

5. ریل تخت (Flat-bottomed Rail):

ریل تخت، نوع ریل است که در بسیاری از خطوط قطار سریع السیر و قطارهای باری استفاده می‌شود. این ریل دارای شکل I شکل است و یک سر برای قرارگیری چرخ قطار دارد.

همچنین، بجز این انواع ریل قطاری، همچنین ریل های خاصی برای استفاده در خطوط قطارهای بالابر و قطارهای زمینی نیز وجود دارد.

به طور کلی، انتخاب نوع ریل مناسب برای هر خط قطار بستگی به عوامل مختلفی مانند سرعت قطار، وزن بار، نوع خاک و شرایط جوی دارد. لذا برای انتخاب نوع ریل مناسب، بهتر است با مهندسان حمل و نقل مشورت کنید.


متعلقات ریل

ریل u33

ریل a45,a55,a65,a75,a100,a120

ریل r24,r33

ریل معدنی r18 s18 r14 s14 r8 s8

ریل پهلوی یا ۱۳

ریلuic60

ریل r18 و ریل معدنی

ریل s20,s30

ریل a45,a55,a65,a75,a100,a120

ریل u33 ,s49,

ریل a45,a55,a65,a75,a100,a120

ریل u33 اصفهان

ریل پهلویr38 r33

ریل معدنی

 

 

درباره شرکت ریل پارس صنعت :

شرکت صنعتی ریل پارس صنعت به عنوان نخستین واردکننده ریل های جرثقیل سقفی(تیپA) در کشور و نخستین ارائه دهنده ریل های داخلی ذوب اهن به خارج از کشور است که فعالیت خود را از ۳۰ سال پیش آغاز کرد. این شرکت دارای بیش از چهار انبار فعال در استان تهران است و امکان ارسال بار به تمامی نقاط کشور را دارد.

ریل پارس صنعت توانسته است در طول این ۳۰سال سابقه به کلیه معادن کشور، شرکت های سنگبری کشور، شرکت های تولیدی بدون واسطه و با نازل ترین قیمت و بالاترین کیفیت خدمات ارائه نماید.

شرکت ریل پارس صنعت فعال در زمینه های؛ واردات تخصصی ریل های جرثقیلی، معدنی، سنگبری، سندان، تاورکرین، خشک کن به صورت نو و استوک می باشد. همچنین دارای مجوز فروش ریل های سبک و سنگین است.

با ما در تماس باشید:

۰۹۱۲۶۰۴۶۰۵۷ علیرضا عقلی

۰۹۱۲۲۱۸۹۸۸۲ علیرضا دشتبان

02144573867 دفتر شرکت

آدرس تهران رباط کریم شهرک صنعتی ده حسن

info@railpaars.com