بازار ریل راه آهن ایران

بازار ریل راه آهن ایران

ریل تولیدی آهن آلات ایران U33 نام دارد اما ریل مناسب برای شرایط آب و هوایی و بار ایران UIC60 است. در سال ۸۶ مسئولان راه آهن کشوری با یک شرکت فولادی قراردادی برای تولید ریل مطابق با استانداردهای جهانی امضا کردند که به دلیل مشکلات واردات نتوانستند این کار را انجام دهند. امروزه ۱۷ کشور دنیا تولیدکننده استاندارد ریل هستند و ایران نیز با پروژه ساخت راه آهن جدید در کارخانه ذوب آهن کشور به عنوان هجدهمین کشور تولید کننده ریل شناخته می شود.اما همچنان مشکل واردات مواد اولیه را دارد. بزرگترین تولید راه آهن چین است که سالانه ۵۵۰۰۰۰ تن ریل راه آهن تولید می کند. پس از آن ژاپن، آمریکا و اتریش تولیدکنندگان فعال در جهان هستند.

مصرف ریلی و واردات خطوط ریلی ایران

به طور کلی مصرف سالانه راه آهن بر اساس تعداد نوسازی خطوط و احداث خطوط جدید محاسبه می شود. متداول ترین ریل های مورد استفاده در راه آهن پروفیل های UIC54 و UIC60 هستند. با توجه به اینکه هر متر ریل های UIC60 حدود ۶۰ کیلوگرم وزن دارند، راه آهن به حدود ۱۲۰ تن ریل در هر کیلومتر نیاز دارد. تاکنون خطوط ریلی مورد نیاز عمدتاً از روسیه، چین، هند و همچنین ThyssenKrupp و Voestalpine در آلمان و اتریش وارد شده است.

در حال حاضر تعداد خطوط اصلی ریلی کشور حدود ۹ هزار کیلومتر است که بر اساس سند چشم انداز ۲۰ ساله ملی تا سال ۱۴۰۴ به ۲۵ هزار کیلومتر افزایش می یابد. در ۱۲ سال آینده ۱۶۰۰۰ کیلومتر راه آهن ساخته می شود و به طور متوسط سالانه ۱۳۳۳ کیلومتر ریل راه آهن ساخته می شود. علاوه بر این، راه آهن در نظر دارد سالانه ۳۰۰ کیلومتر راه آهن را بازسازی کند. این بدان معناست که متوسط تقاضای سالانه راه آهن برای دستیابی به چشم انداز حدود ۲۰۰۰۰۰ تن است.

در مجموع ۱۷ کشور دنیا ریل فولادی تولید می کنند و با راه اندازی پروژه راه آهن فولادی، ایران هجدهمین کشور می شود. بزرگترین تولید ریلی در جهان متعلق به چین با تولید سالانه حدود ۵۵۰۰۰۰ تن است. کشورهایی مانند ژاپن، آمریکا، اتریش، فرانسه، لهستان، ایتالیا، چین و … تولیدکنندگان ریلی جهان هستند. در ایران با وجود افتتاح طرح ها و پروژه های ملی تولید ریلی، این صنعت هنوز به خودکفایی نرسیده و بیشتر راه آهن های مورد استفاده وارداتی است.

کنش های سخت برای ریل گذاری چیست؟

مسیرها را می توان به روش های مختلفی با استفاده از ماشین آلات مختلف از جمله انواع جرثقیل های ریلی و ماشین های مکانیزه (زیرکوب، خط آرا و پایدارساز و…) پی ریزی کرد. خط های آهنی دارای ۲ ریل روبروی یکدیگر با فاصله استاندارد و قابل توجه است که توسط ابزارهای مخصوص با تراورس‌ هایی که ممکن است از نوع چوب، فلز و بتن باشد به هم متصل شده و یک مجموعه پلکانی ایجاد می کند. تراورس یک کلمه فرانسوی است و چوب نردبانی که دو خط راه آهن را به یکدیگر متصل می کند تراورس است.

مشکلات ریل راه آهن نیز به دلیل وزن این مجموعه و شرایط محل کار بود. به دلیل سختی ساخت ریل، ساخت راه آهن هنوز در چین اجرا نشده است، اما در حال حاضر این کار در حال مطالعه و برنامه ریزی برای اجراست. طی چند سال آینده، این اقدامات تمام مشکلات پیش روی آن را حل خواهد کرد.

ریل راه آهن از نظر حمل و نقل بسیار مهم است. اگر این ریل ها دقیقا مطابق استاندارد ساخته نشده باشند، به راحتی تحت نیروهای مختلف شکسته می شوند و می توانند قطار را از مسیر خارج کنند. در نتیجه خسارات جانی و اقتصادی جدی و خسارات جبران ناپذیری وارد کنند. بنابراین، هر چه نظارت بر کیفیت آنها بیشتر باشد، دوام و امنیت بیشتری خواهند داشت.

اشتراک گذاری:

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در pinterest
Pinterest

جدیدترین مطالب

خبرنامه

برای اطلاع از بروزرسانی ها در خبرنامه ما مشترک شوید

گالری